Σάββατο 14 Ιουνίου 2014

Έβαλε τρία γκολ...αλλά κέρδισε 1-0!

"Με το δεξί" το Μεξικό - Επρεπε να βάλει τρία γκολ για να κερδίσει 1-0 Καμερούν και ... διαιτητή!
    Tρία γκολ έβαλε το Μεξικό για να καταφέρει να κερδίσει τελικά μόλις με 1-0 μετά από μια σφαγιαστική σε βάρος υου διιτησία που έσπρωξε αφόρητα τους Αφρικανούς, αλλά δεν τους γλίτωωσε τελικά από την ήττα.

Ο διαιτητής αφού ακύρωσε δύο κανονικά γκολ της εθνικής ομάδας του Μεξικού τελικά εδέησε να μετρήσει το τρίτο!

20:59 Λήξη του αγώνα. Μεξικό - Καμερούν 1-0

20:23 (1-0) Γκολ για το Μεξικό. Σκόρερ ο Περάλτα στο 61'

20:07 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

19:48: Λήξη του ημιχρόνου με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Το Μεξικό ήταν πολύ καλύτερο στο πρώτο 45λεπτο.

19:34 Υπό καταρρακτώδη βροχή συνεχίζεται το παιχνίδι με το διαιτητή να ακυρώνει και δεύτερο γκολ για το Μεξικό στο 30'. Πολύ καθαρή η φάση, δικαιολογημένα τα παράπονα του Μεξικού. Να δούμε αν για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα η διαιτησία θα επηρεάσει το αποτέλεσμα.

19:13 To Μεξικό ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα, με τους παίκτες του Καμερούν να κάνουν αρκετά λάθη. Χωρίς ευκαιρίες το παιχνίδι με το Μεξικό να διαμαρτύρεται για την ακύρωση ως οφσάιντ ενός γκόλ  στο 10'. (Πολύ οριακή η φάση με το Μεξικό μάλλον να δικαιώνεται από το ριπλέι).

Με την αναμέτρηση ανάμεσα στο Μεξικό και το Καμερούν ξεκινά η δεύτερη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος 2014. Ο αγώνας ολοκληρώνει την πρώτη αγωνιστική του 1ου ομίλου, στον οποίο συμμετέχουν ακόμη η Βραζιλία και η Κροατία. Ο αγώνας διεξάγεται στην πόλη Νατάλ.