• ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Παράταση αγωνίας για τις ομάδες που θα «χαιρετήσουν»

Παράταση αγωνίας στην Σούπερ Λιγκ, καθώς η μάχη για την παραμονή δεν ξεκαθάρισε στην 33η αγωνιστική που ολοκληρώθηκε την Κυριακή. Η Βέροια πήρε σημαντική νίκη κόντρα στον Πανιώνιο (Βέροια - Πανιώνιος 2-1), όμως, την ίδια ώρα, ο Απόλλωνας Σμύρνης νίκησε τον Εργοτέλη στις καθυστερήσεις (Απόλλων - Εργοτέλης 1-0), ο ΟΦΗ ανέτρεψε το προβάδισμα της Ξάνθης (ΟΦΗ - Ξάνθη 3-2) αφήνοντας τους Ακρίτες στην «καυτή» ζώνη, εκεί όπου βρίσκεται και ο Πλατανιάς αν και νίκησε τον Παναιτωλικό (Πλατανιάς - Παναιτωλικός 1-0).

Στα ματς με ενδιαφέρον για τα πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ατρόμητο (ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 2-0) και ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Λεβαδειακού (ΠΑΟ - Λεβαδειακός 3-1), ενώ ο Αστέρας πέταξε βαθμό με τον Αρη στην Τρίπολη (Αστέρας Τρίπολης - Αρης 2-2).

Η μεγαλύτερη έκπληξη έγινε στους «Ζωσιμάδες», όπου ο ΠΑΣ νίκησε τον Ολυμπιακό με δύο γκολ από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης (ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός 2-0).

Νίκη που «σφράγισε» και τυπικά την παραμονή της πέτυχε η Καλλονή κόντρα στον Πανθρακικό (Καλλονή - Πανθρακικός 2-0).