Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Νέα εκτός έδρας απώλεια για την ΑΕΚ κόντρα στη Βάρη

Η ΑΕΚ αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Ντακόλ στο 56' είδε τον Αστέρα Βάρης να την ισοφαρίζει λίγο πριν από την εκπνοή (84ο λεπτό), με το 1-1 να μένει μέχρι την ολοκλήρωση του αγώνα. Αυτή ήταν η δεύτερη βαθμολογική απώλεια για τους κιτρινόμαυρους σε 8 αγώνες.

Η ΑΕΚ ήταν αρκετά δραστήρια και δημιούργησε ευκαιρίες στο Μενίδι κόντρα στον Αστέρα Βάρης. Κατάφερε όμως να βρει δίχτυα από πέναλτι που κέρδισε ο Ανάκογλου και εκτέλεσε εύστοχα ο Ντακόλ στο 56'.

Στη συνέχεια απέτυχε «τελειώσει» το ματς και από ένα αμυντικό λάθος του Σταθάκη, είδε τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 84ο λεπτό με τον Ζώνα